
До Нового року кожен куточок оселі перетворюється на святковий. М’яке світло гірлянд, прикраси, свічки, свіжа хвоя створюють святковий вайб. Наповніть інтер’єр новорічним настроєм, використовуючи трендові ідеї декору.
КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ
- Для оздоблення оселі на Новий рік 2025 рекомендується використовувати зелений колір та його відтінки, а також елементи, що нагадують змію (символ року), такі як зигзаги, хвилі або спіралі.
- Експерти радять включати в декор прикраси ручної роботи, вінтажні елементи для створення ностальгічної атмосфери, а також яскраві акценти в стилі “кітчмас” для більш веселого настрою.
- Особливу увагу приділяється оздобленню вікон, терас, камінів (або їх імітацій), а також кухні, щоб створити святкову атмосферу в усьому будинку.
Украсьте дом в соответствии с предпочтениями символа года
Покровителька майбутнього року за східним календарем – Зелена Дерев’яна Змія, тому головним кольором новорічного декору в цьому році стане зелений та його відтінки. Доповніть основний колір металевими відтінками золота та срібла, щоб створити ефект, що переливається, який нагадує зміїну луску.
Зверніть увагу на символізм! Зелений колір уособлює зростання, гармонію та природу, що ідеально підходить для початку нового етапу.
Використовуйте в декорі елементи, натхненні зовнішнім виглядом Змії: зигзаги, хвилі або спіралі. Вони можуть бути присутні як у формах новорічних іграшок, так і в візерунках на текстилі та в гірляндах, які обвивають новорічну ялинку, імітуючи рухи змії. У декорі вітаються природні матеріали (хвоя, гілочки, мох), які доповнять святкову атмосферу та підкреслять зв’язок символу року з природою.
Використовуйте в декорі прикраси ручної роботи
Видання про домашній декор та дизайн наголошує, що прикраси ручної роботи вносять у різдвяний декор унікальний, індивідуальний штрих та ідеально підходять для передачі з покоління в покоління.
Головна особливість хендмейд декору полягає в його неповторності. Це унікальні прикраси, що відображають смак та стиль їхнього творця. Крім того, вони вносять у новорічний декор теплоту та душевність. Зробіть з стрічок трендові бантики та прикрасьте ними ялинку, зберіть гірлянду з ялинових гілок для камінної полиці або прикрасьте вхідні двері різдвяним вінком. Вікна можна прикрасити новорічними витинанками, а для декору святкового столу зробити композицію зі свічок, гілок ялини та шишок.
Внесіть нотку ностальгії за допомогою вінтажного декору
Використання ретродекору продовжує залишатися одним з найзатребуваніших трендів. Онлайн-журнал про домашнє господарство відзначає, що сучасні куплені в магазині прикраси не зрівняються з чарівністю улюблених вінтажних колекційних предметів, переданих у спадок.
Пам’ятайте про особисте значення! Вінтажні речі можуть нагадати про приємні моменти, збирати родину разом і дарувати тепло спогадів.
Вінтажні прикраси — це щось більше, ніж речі з минулого. Скляні іграшки та новорічні фігурки, посуд, гірлянди та свічники в стилі ретро несуть у собі історію сімейних свят і традицій, створюють особливу атмосферу. Якщо у вашій колекції є такі предмети, сміливо використовуйте їх для створення неповторного новорічного оздоблення будинку.
Не бійтеся яскравого декору
Щоб внести більше яскравих фарб у святковий декор, журнал Good Housekeeping рекомендує звернути увагу на тренд «кітчмас». Цей стиль ідеально підходить для експериментів, творчості та нестандартних рішень, оскільки він поєднує в собі яскравість та еклектичність декору.
Щоб декор виглядав весело, а не хаотично та без смаку, важливо дотримуватись балансу. Краще вибрати один відтінок, який стане основою для декору, та доповнити його яскравими акцентами. Контролюйте насиченість декору. Наприклад, якщо по максимуму прикрасили ялинку, зробіть інші зони більш спокійними та мінімалістичними.
Приділіть увагу терасі
Якщо живете в будинку і у розпорядженні є патіо або тераса, використовуйте цей простір для створення святкової атмосфери. Лайфстайл-журнал Southern Living рекомендує прикрасити відкриті простори різдвяними вінками, свічками та великими світними кулями.

Світло відіграє ключову роль у створенні атмосфери. Розвісьте вздовж перил, даху або вікон гірлянди. Також можна розставити ліхтарі з LED-свічками або світяться інсталяції, що підходять за стилем декору. Прикрасити гірляндами можна і рослини, що знаходяться поруч з терасою.
Переконайтеся, що гірлянди та ліхтарі призначені для використання в умовах вулиці. Якщо дозволяють умови, на терасі можна поставити невеликий столик з гарячими напоями та встановити вуличний обігрівач.
Прикрасьте вікна
Журнал Woman & Home пише, що надзвичайно популярною в останні роки стала тенденція прикрашати вікна наклейками та штучним снігом з розпилювача. Використовуйте балончики зі штучним снігом та трафарети для створення красивих морозних візерунків та сніжинок. Малюнки на вікна також можна нанести спеціальними маркерами для скла.
Доповніть лаконічними акцентами текстиль. Повісьте на карнизі для штор композицію з ялинкових іграшок. Декор можна розмістити як по центру вікна, так і по обидва боки від нього. Якщо віддаєте перевагу сяйву гірлянд, замініть іграшки на гірлянду-штору. Стежте за тим, щоб декор не ускладнював відкриття вікон та не заважав попаданню природного світла в кімнату.
Використовуйте магію каміна
Видання про дизайн The Spruce зазначає, що якщо в будинку є камін, ви вже на півдорозі до створення теплої та затишної святкової обстановки. Прикрасьте камінну полицю свічками та ялиновими гілками.

Якщо в будинку немає каміна, то існують альтернативні способи створити новорічну атмосферу без нього. Наприклад, оформити декоративну дерев’яну полицю, що імітує камінну, або зробити фальш-камін з коробок. Підсвічування виконайте за допомогою гірлянд з м’яким теплим світлом. Ще одна ідея: використовуйте проектор, щоб створити атмосферу, транслюючи відео з потріскуючими в каміні дровами на одну зі стін.
Вийдіть за межі вітальні
Прикрасьте до Нового року не тільки житловий простір та вхідну зону, але й кухню. Це чудовий спосіб створити святковий настрій, навіть якщо ви проведете багато часу за приготуванням новорічних страв. Якщо на кухні є відкриті полиці, прикрасьте їх мініатюрними святковими фігурками та посудом з різдвяними мотивами.
Використовуйте невеликі ялинові гілки та соснові шишки для композицій на столі. Оскільки кухня насамперед асоціюється з продуктами, можна підвісити на полиці гірлянди з сушених часточок апельсинів та гілочок кориці. Це не тільки підтримає атмосферу свята, але й наповнить простір пряними ароматами.
Надихайтеся оригінальними ідеями декору, щоб перетворити житловий простір на святковий, від якого захоплює дух. Незалежно від того, виберете ви класичні або більш екстравагантні варіанти декору, головне — це атмосфера свята, яку ви створите своїми руками.
Прикрашання новорічної ялинки — безмежний простір для експериментів. У тренді оригінальний декор: кулі, стрічки, гірлянди, намистини, пряники. Ідеями прикрашання ялинки поділилися профільні ресурси.
Новорічне прикрашання офісу піднімає настрій і співробітникам, і відвідувачам. Вибирайте трендові ідеї та перетворюйте робочий простір. Скористайтеся підказками в нашій статті.
Святковий новорічний настрій починається з прикрашання двору. Оригінальний зимовий декор фасаду будинку та прибудинкової території створить особливу атмосферу. Читайте в нашій статті, як прикрасити двір до Нового року.