
Натуральність – не єдина особливість рустика. Стиль поєднує екологічність, витонченість, фактурність та простоту. Видання про дизайн House Beautiful та The Spruce описали риси рустика.
Максимальне відображення природності
Стиль рустик часто порівнюють з європейським аналогом американського кантрі. Що саме представляє цей стиль? Назва походить від латинського «rusticus», що означає «сільський», «простий», «грубий». Це стиль, який найбільше підкреслює красу природних матеріалів. Національна галерея мистецтв у Вашингтоні зазначає, що термін «рустик» часто застосовувався до садової архітектури та декоративних об’єктів.
Журнал про дизайн House Beautiful пояснює, що в найпростішому визначенні рустик описує дизайн, який виглядає природно, грубо, зістарено та повсякденно. The Spruce, журнал про домашнє господарство та декор, додає, що цей стиль протилежний модерну та сучасному дизайну. Рустик успішно використовується в архітектурі, дизайні інтер’єру, івент-індустрії, моді.
Стало популярним організовувати весільні урочистості в стилі рустик. У чому особливості весілля в стилі рустик? Стиль оформлення передбачає використання в декорі та аксесуарах натуральних природних матеріалів і квітів. Весільну арку роблять з дерев’яних дощок або гілок, прикрашають живими квітами та зеленню. Банкетний зал декорують свічками у стилізованих свічниках, квітковими композиціями, ящиками з яблуками, текстилем та іншими подібними елементами.

Екологічність та натуральність матеріалів
Рустик гармонійно поєднує сільський стиль та екодизайн. Це поєднання знайшло відображення в різних напрямках. Наприклад, для виготовлення одягу використовують бавовну, натуральну вовну, льон, домоткане полотно, натуральну шкіру. В прикрасах присутні скляні, глиняні, кам’яні або дерев’яні елементи.
Що таке стиль рустик в інтер’єрі? Дизайн інтер’єру в стилі рустик передбачає використання в оздобленні екологічних та натуральних матеріалів. Для рустикального стилю в декорі приміщень характерне використання камінів з натурального каменю, кам’яної кладки на стінах або на підлозі, необробленого або грубо обробленого дерева, натурального текстилю з льону, рогожки. У приміщенні використовують декор з природних матеріалів, наприклад скрині, плетені корзини, кашпо.

Природна палітра кольорів
Рустик позичив у природи не тільки натуральні фактури, але й кольори. Більшість з них легко знайти у навколишньому світі. Це і темно-зелений колір листя, і відтінки теплого помаранчевого заходу сонця, і землисто-коричневий колір ґрунту. Журнал Architectural Digest зазначає, що деякі відтінки здатні повністю огорнути простір. Коричневі кольори входять до їх числа.
Найбільш поширені в палітрі рустикальних кольорів зелені, коричневі, сірі, помаранчеві, червоні відтінки. Вони забезпечують комфорт та спокій, відображають вишуканість, затишок та безпеку. У фешн-індустрії для одягу в цьому стилі використовують молочний, бежевий, сірий, оливковий, ніжні відтінки блакитного, коричневого та інші природні кольори. Недоречні для стилю яскраві, синтетичні та неонові кольори.

Поєднання простоти та елегантності
Завдання стилю рустик — створення затишної атмосфери, відчуття легкості, комфорту, тому одна з його головних особливостей — простота в інтер’єрі, одязі, оформленні свят. Для івентів в рустикальному стилі характерна відсутність вичурності. При цьому не виключається витонченість та елегантність.
Рустикальні жіночі фешн-образи транслюють ніжність та романтизм: жіночні сарафани, спідниці та брюки вільного крою, комфортні сорочки та жилети. У поєднанні з жіночним одягом та натуральними тканинами будуть виглядати солом’яні капелюхи, шкіряні браслети та різноманітні плетені сумки.
У чоловічі образи добре впишуться жилети та сорочки вільного крою. Альтернативою класичним брюкам стануть джинси. І чоловіки, і дами можуть доповнити образ ковбойськими чоботями, мокасинами, лоферами.

Поєднання стилів
Рустик практично не має суворо окреслених рамок. Дизайнери, ентузіасти та прихильники моди цінують рустик за органічний мікс ніжності та витонченості з грубуватим провінційним кантрі.
Як проявляється стиль рустик в одязі? Гардероб в стилі рустик — це мікс декількох фешн-напрямків: бохо, етномоди та кантрі. Його характерні відмінності — повсякденний дизайн одягу та прості фасони з натуральних тканин. Найбільш виразно рустик проявляється в поєднанні еко та кежуал стилю.
Світла кольорова палітра та оздоблення приміщень натуральними матеріалами, які характерні для рустика, утворюють креативні інтер’єрні рішення в поєднанні з лофтом, скандинавським стилем, бохо та навіть елементами індустріального стилю.

Тваринні та квіткові мотиви, природні узори
Образи в стилі рустик доповнюють аксесуарами з тканини та природних матеріалів. У прикрасах, дизайні інтер’єру, одязі, оформленні заходів переважають квіткові та тваринні мотиви, природні узори. Легка грубість матеріалів поєднується з плавними лініями та красивими формами виробів. У прикрасах це багатошарові намиста з дрібного каміння, масивні кулони, брошки та браслети з мотузки, аксесуари з мережива та навіть мішковини, в інтер’єрі — покривала з орнаментом, вишиті подушки, серветки.
Ресурс Master Class підсумовує, що основним при оформленні дому в рустикальному стилі буде створення теплого, затишного та максимально природного простору. Рослинні мотиви ідеально підходять і для створення домашнього декору. Сільський дизайн підійде тим, хто любить робити все своїми руками, оскільки в цьому стилі вітаються вироби ручної роботи. Основою для панно та композицій може служити дерево, кора, декоративний мох, мішковина, сухоцвіти та інші елементи.

Невимушеність, теплота та затишок
Рустик — ідеальний вибір для створення домашньої атмосфери. Натуральні матеріали у поєднанні з вінтажними аксесуарами, елементами декору, текстилем, формують невимушений та водночас витончений дизайн.
Сервірування в стилі рустик створює теплу та легку атмосферу. В ній відсутній химерний посуд, пластикові підтарільники, скатертини з силікону та поліестеру. Для нього характерне використання кераміки, дерев’яних зрубів, лляних скатертин та серветок. Доповнюють сервірування в стилі рустик невеликими кашпо з живими квітами, свіжими гілочками розмарину, букетиками польових квітів. Ці елементи підкреслять природну гармонію в сервіруванні.

Максимально гармонійно з такою сервіровкою будуть поєднуватися прості домашні страви. Це можуть бути закуски з м’яса та птиці, домашні пироги, печеня, смажене м’ясо, паста, наваристі супи.
Стиль рустик ідеально підійде тим, хто любить поєднувати сучасність з сільським шармом. Натуральні матеріали в максимально природному вигляді роблять рустик затребуваним та актуальним напрямом дизайну.