
Настільний біокамін — це чудовий спосіб додати затишку в оселю, і його можна створити власноруч. Такий виріб, зроблений з доступних матеріалів, може стати окрасою будь-якої квартири чи приватного будинку.
Створення біокаміна: що потрібно знати
Біокамін являє собою невелике вогнище, яке може бути як закритого, так і відкритого типу, і працює на основі біопалива. Найбільшою популярністю користуються настільні моделі, їх ще називають біосвічками. Їх можна придбати у магазині, але можна і заощадити, зробивши такий пристрій власноруч.
Важливо пам’ятати, що для виготовлення камінів не рекомендується використовувати матеріали, які деформуються, плавляться або легко загоряються. Безпека — понад усе!
Особливості біокамінів
Для роботи біокаміна використовується паливо на спиртовій основі, яке випаровується подібно до звичайного вуглекислого газу. Не варто плутати цей вид каміна з електричними або паровими моделями, де відбувається лише імітація полум’я.
Переваги настільного біокаміна:
- Полум’я горить без кіптяви, диму та іскор.
- При згорянні не виділяються шкідливі речовини.
- Не потребує встановлення димоходу або витяжки.
- Довго горить, створюючи додаткове джерело тепла та світла.
- Компактні розміри роблять його мобільним.
- Прекрасно доповнює інтер’єр.
Корпус для паливного блоку виготовляють з вогнетривких матеріалів, таких як метал, бетон або скло. Внутрішні елементи часто накривають загартованим склом або залишають відкритими. Розпалюють вогонь за допомогою запальнички після заливки палива в пальники. У інструкціях з експлуатації біокамінів зазвичай вказується, що для розпалювання потрібно використовувати тільки біоетанол з вмістом спирту від 95% до 97,5% задля уникнення пожежної небезпеки.
Якщо виникає потреба погасити біокамін, а паливо ще не догоріло, потрібно перекрити доступ повітря до вогнища за допомогою металевої кришки, як рекомендує енциклопедія. Просто накрийте полум’я зверху, і воно одразу згасне.

Де розмістити настільний біокамін
Настільні біокаміни можуть бути різних розмірів та форм, їх виготовляють з різноманітних матеріалів. Вони мають компактну та мобільну конструкцію, тому виріб легко переміщати з одного місця в інше. Враховуючи дизайн інтер’єру, настільний біокамін можна розмістити:
- У вітальні на журнальному столику чи на підвісній поличці, щоб створити атмосферу затишку.
- В робочому кабінеті на письмовому столі, щоб живий вогонь покращував працездатність та піднімав настрій.
- У спальні на приліжковій тумбочці для створення затишної та інтимної обстановки.
Виготовлений власноруч біокамін одразу “підлаштовують” під загальний інтер’єр. При цьому враховують стилістику дизайну. Для інтер’єру в стилі хай-тек підійдуть каміни зі скла та металу. Стиль ампір доповнить біокамін, виготовлений на бетонній основі з дерев’яними елементами. А в класичний стиль гарно впишуться біосвічки з металевих трубок на бетонній основі.

Як зробити настільний біокамін власноруч
Настільний біокамін буде якісним, безпечним та з оригінальним авторським дизайном, якщо слідувати інструкції та виконувати всі етапи з уважністю. Для досягнення найкращого результату, варто приділити особливу увагу вибору матеріалів та підготовці робочого місця.
Перед початком роботи необхідно підготувати потрібні матеріали та інструменти:
- Цемент та пісок — по 2 кг.
- Вода — 1 л.
- Круглі пластикові миски різних розмірів — 2 шт.
- Мінеральна олія — 20 мл.
- Плоска широка консервна банка (нефарбована) — 1 шт.
- Шматок фетру.
- Склотканина.
- Клей.
- Кладкова сітка або металевий дріт.
- Декоративне каміння або гравій.
- Шліфувальна машинка.
- Паливо для камінів.
Для виготовлення біокаміна виділіть окреме місце в майстерні, гаражі або на вулиці. Всі процеси повинні проводитися на рівній поверхні столу або верстака. Для висихання бетону підберіть сухе та прохолодне місце. Готовий виріб можна занести в квартиру.
Покрокова інструкція, як зробити біокамін, виглядає наступним чином:
- Візьміть дві миски, які відрізняються в діаметрі приблизно на 5 см. Змастіть поверхню великої миски олією зсередини, а маленької — ззовні.

- Замісіть в відрі цементний розчин. Додайте промитий та висушений річковий пісок. Воду додавайте до отримання консистенції сметани.

- Наповніть велику миску цементним розчином на 2/3. Опустіть зверху в розчин маленьку миску так, щоб розчин піднявся до країв обох мисок.

- Покладіть зверху на конструкцію вантаж і залиште на два тижні для застигання в сухому затіненому місці.

- Акуратно зніміть миски та поставте бетонну конструкцію на стіл. Відшліфуйте краї виробу шліфувальною машинкою або наждачним папером, протріть поверхню вологою ганчіркою.

- Змастіть бетонну чашу для зміцнення основи з усіх боків ґрунтовкою в 2–3 шари.

- Обведіть дно чаші на шматочку фетру та виріжте підкладку. Приклейте тканину до зовнішньої сторони дна біокаміна, щоб він не дряпав поверхні під час переміщення.

- Встановіть зверху на отвір сітку для маскування пальника. Зробіть її зі сталевого дроту або виріжте з монтажної сітки.

- Поставте на дно порожню консервну банку та викладіть у неї шматочки склотканини для тривалого горіння палива.

- Покладіть зверху сітку та камінчики. Залийте в пальник рідке паливо. Настільний біокамін готовий до експлуатації.

Розмістіть готовий виріб на журнальному або робочому столі. Запаліть паливо за допомогою запальнички. Спочатку горіння буде слабким, але згодом вогонь розгориться. Для забезпечення безпеки від відкритого вогню у спальні, можна розмістити біокамін у скляному ящику.
Створити настільний біокамін можна з різних підручних матеріалів. Найголовніше, щоб готовий виріб був безпечним у використанні, мав естетичний вигляд та гармонійно вписувався в інтер’єр вашої оселі. Виготовлення біокаміна допомагає заощадити кошти та прикрасити будинок на власний смак.