
Ароматизатор наповнює оселю приємним ароматом, його легко створити власноруч. Експерти з ведення домашнього господарства, Емма Базіліан та Стефані Вайт, діляться порадами.
КЛЮЧОВІ МОМЕНТИ
- Експерти Емма Базіліан та Стефані Вайт пропонують різні варіанти саморобних ароматизаторів: дифузор з паличками, сольовий ароматизатор, аерозольний дифузор.
- Дифузор з паличками потребує флакон, палички, ефірні олії, рослинну олію та спирт. Сольовий ароматизатор готується з солі, кондиціонера для білизни та спецій.
- Аерозольний дифузор – з гілочки сосни, спирту, води й ефірної олії. Ці методи забезпечують приємний запах та покращують якість повітря вдома.
Дифузор з паличками
Якщо бажаєте, щоб в кімнаті постійно було відчуття свіжості, Емма Базіліан рекомендує дифузор з паличками – простий та ефективний спосіб ароматизації.
Вам знадобиться:
- флакон або вазочка з вузьким горлечком;
- палички з очерету (5-15 шт.);
- рослинна та ефірна олія;
- спирт або горілка.
Судина з вузьким горлом сповільнює випаровування ароматної рідини. Важливо, щоб вона була стійкою та не перекинулася з паличками.
Палички можна взяти з очерету, бамбуку або ротангу. Підійдуть також шпажки для шашлику, гілочки пустотілих трав і кущів. Порожнеча всередині палички забезпечує розповсюдження аромату по кімнаті. Приготуйте палички такої довжини, щоб 1/3 була у рідині, це – оптимальне співвідношення для дифузії.
Як зробити ароматизатор для дому з паличками? Дотримуйтесь таких правил:
- Налийте ½ склянки рослинної олії.
- Додайте приблизно 25–30 крапель улюбленої ефірної олії.
- Влийте 1 ст. л. медичного спирту або горілки. Ретельно перемішайте.
- Перелийте рідину в дифузор, використовуючи лійку.
- Вставте в пляшку декілька паличок.
Від кількості паличок залежить інтенсивність аромату. Щоб запах залишався свіжим, перевертайте палички кожні декілька днів. Стефані Вайт рекомендує доливати ароматичну рідину кожного місяця, а палички замінювати через 4–6 місяців, коли вони перестануть пахнути.

Ароматизатор для дому з солі
Підтримати приємну атмосферу та очистити повітря від неприємних запахів допоможе ароматизатор із солі. Сіль – чудовий абсорбент, що вбирає зайву вологу, а також бере участь у дифузійних процесах в домі. Згідно WebMD, сіль безпечна для організму та може підвищувати імунітет.
Варіанти конструкції сольового дифузора можуть бути різними. Для цього знадобляться такі матеріали:
- ємність;
- сіль (кухонна або морська);
- гвоздика (спеція);
- кондиціонер для білизни.
Як зробити ароматизатор для дому своїми руками із солі? Кроки:
- Насипте 6 ст. л. солі в посуд.
- Додайте 1 ковпачок кондиціонера для білизни.
- Покладіть декілька гвоздичок та перемішайте.
- Поставте ємність на поличку або підвіконня.
Через деякий час аромат розповсюдиться по всій кімнаті. Такий ароматизатор стане природним способом боротьби з вогкістю та створить в оселі приємну атмосферу.
Для великої кімнати насипте сіль в миску, додайте ковпачок кондиціонера для білизни та 1 ст. л. спирту. Розташуйте миску у зручному місці.
Основу для дифузорів можна зробити з шкірки грейпфрута або апельсина. На склянку солі додайте 10–15 крапель ефірної олії та наповніть масою. Розставте маленькі освіжувачі повітря по кімнаті.
WikiHow радить насипати ароматизовану сіль у сітчастий мішечок та повісити його в шафу або в ящик комода для ароматизації білизни.
Аерозольний дифузор
Приготуйте ароматизатор для дому у рідкому вигляді, щоб покращити якість повітря та відрегулювати вологість. Вам знадобиться:
- гілочка сосни;
- спирт та вода (по 200 мл);
- ефірна олія;
- скляна банка;
- розпилювач.

Як зробити ароматизатор:
- Наріжте гілку сосни на дрібні шматочки. Щільно складіть їх у банку.
- Залийте заготовку спиртом, закрийте банку кришкою та настоюйте 7 днів в теплішому, темному місці.
- Візьміть баночку для аерозолю, злийте рідину.
- Покладіть гілочки хвої у ємність розпилювача для дизайну та посилення аромату.
- Долийте води в розпилювач доверху.
- Додайте декілька крапель ефірної олії з запахом хвої.
- Збовтайте рідину перед розпиленням.
Дифузор з ароматом хвої нейтралізує неприємні запахи у ванній, туалеті та інших кімнатах. Завдяки спирту такий освіжувач повітря довго зберігає ароматичні властивості. Він може слугувати довго, поки в пляшці не закінчиться рідина.
Веб-сайт Taste Before You Waste пропонує альтернативний варіант рідкого ароматизатора з цитрусовим запахом. Приготуйте відвар з мандаринової шкірки, додайте 1 ст. л. кориці. Після охолодження перелийте в банку без кришки або в розпилювач.
Ароматизатори, зроблені своїми руками, дарують приємний запах та чисте повітря в оселі. Обирайте натуральні компоненти, які не зашкодять здоров’ю і створять в домі сприятливу атмосферу.